Sletten Cup 2018_A, B, C & Zoom
Results are provisional as of 12:08 on August 19, 2018
A Fleet
Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 26, Scoring system: Appendix A
Rank |
Fleet |
Nat. |
Sejlnummer |
For, og efternavn styrmand |
Klub styrmand |
For, og efternavn gast |
Klub gast |
Rating |
R1 |
Total |
Nett |
1st |
A |
DEN |
8585 |
Carl Emil Sloth |
Sletten Baadeklub |
|
|
|
1.0 |
1.0 |
1.0 |
2nd |
A |
DEN |
8600 |
Mikkel krogh |
KDY/Hellerup |
|
|
|
2.0 |
2.0 |
2.0 |
3rd |
A |
DEN |
8564 |
Mathias |
KDY Rungsted |
|
|
|
3.0 |
3.0 |
3.0 |
4th |
A |
DEN |
8630 |
Vitus Masoumi Sandberg |
KDY |
|
|
|
4.0 |
4.0 |
4.0 |
5th |
A |
DEN |
8594 |
Julius Poder Witzke |
Hellerup Sejlklub |
|
|
|
5.0 |
5.0 |
5.0 |
6th |
A |
DEN |
8571 |
John Frederik Wolff |
KDY |
|
|
|
6.0 |
6.0 |
6.0 |
7th |
A |
DEN |
8532 |
Emmeli Gramkov |
Hellerup Sejlklub |
|
|
|
7.0 |
7.0 |
7.0 |
8th |
A |
DEN |
8503 |
Isabel Ebbensgaard |
Hellerup sejlklub |
|
|
|
8.0 |
8.0 |
8.0 |
9th |
A |
DEN |
8603 |
Anton Overbeck |
Hellerup Sejlklub |
|
|
|
9.0 |
9.0 |
9.0 |
10th |
A |
DEN |
8558 |
Bertram Valeur Olsen |
Snekkersten Skotterup Sejlklub |
|
|
|
10.0 |
10.0 |
10.0 |
11th |
A |
DEN |
7852 |
Frida Kirkebjerg |
Frederikssund Marbæk juniorsejlcenter |
|
|
|
11.0 |
11.0 |
11.0 |
12th |
A |
DEN |
8626 |
Emil Foxby-Jacobsen |
Snekkersten Skotterup Sejlklub |
|
|
|
12.0 |
12.0 |
12.0 |
13th |
A |
DEN |
8450 |
Katja Visby Svendsen |
Bandholm Sejlklub |
|
|
|
13.0 |
13.0 |
13.0 |
14th |
A |
SWE |
SWE4724 |
Tobias Hope |
MSS Malmö |
|
|
|
14.0 |
14.0 |
14.0 |
15th |
A |
DEN |
8156 |
Frederik Dam Hastrup |
Skovshoved Sejlklub |
|
|
|
15.0 |
15.0 |
15.0 |
16th |
A |
SWE |
SWE 4750 |
Max Weber Ullman |
MSS Malmö |
|
|
|
16.0 |
16.0 |
16.0 |
17th |
A |
DEN |
8528 |
Florien Verbeek Hougaard |
Sletten Bådeklub |
|
|
|
17.0 |
17.0 |
17.0 |
18th |
A |
SWE |
SWE4646 |
Oskar Walin |
MSS Malmö |
|
|
|
18.0 |
18.0 |
18.0 |
19th |
A |
SWE |
SWE4788 |
Sebastain Delgardo |
MSS Malmö |
|
|
|
19.0 |
19.0 |
19.0 |
20th |
A |
DEN |
8623 |
Johanne Joos |
KDY |
|
|
|
20.0 |
20.0 |
20.0 |
21st |
A |
DEN |
8542 |
Asta Vesterholm-Lavesen |
KDY Rungsted |
|
|
|
21.0 |
21.0 |
21.0 |
22nd |
A |
SWE |
SWE4723 |
Stella Dohlan |
MSS Malmö |
|
|
|
22.0 |
22.0 |
22.0 |
23rd |
A |
DEN |
8497 |
Norman Meisner Nielsen |
Sletten Bådeklub |
|
|
|
23.0 |
23.0 |
23.0 |
24th |
A |
DEN |
8529 |
Marcus de Leeuw |
Sletten BådeKlub |
|
|
|
24.0 |
24.0 |
24.0 |
25th |
A |
DEN |
8531 |
Sebastian Glyb |
KDY |
|
|
|
27.0 DNC |
27.0 |
27.0 |
25th |
A |
DEN |
8348 |
Emilie Ditlev Jørgensen |
Hellerup |
|
|
|
27.0 DNC |
27.0 |
27.0 |
B Fleet
Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 23, Scoring system: Appendix A
Rank |
Fleet |
Nat. |
Sejlnummer |
For, og efternavn styrmand |
Klub styrmand |
For, og efternavn gast |
Klub gast |
Rating |
R1 |
Total |
Nett |
1st |
B |
DEN |
7980 |
Niklas Teije Printzlau |
Snekkersten Skotterup Sejlklub |
|
|
|
1.0 |
1.0 |
1.0 |
2nd |
B |
DEN |
8576 |
Andreas Hoffmann-Petersen |
Snekkersten Skotterup Sejlklub |
|
|
|
2.0 |
2.0 |
2.0 |
3rd |
B |
DEN |
8259 |
Christian Sune Andersen |
Snekkersten Skotterup Sejlklub |
|
|
|
3.0 |
3.0 |
3.0 |
4th |
B |
DEN |
8592 |
Sofie Krüger Andersen |
Hellerup |
|
|
|
4.0 |
4.0 |
4.0 |
5th |
B |
DEN |
8520 |
Amalie Abrahamsen |
Hellerup |
|
|
|
5.0 |
5.0 |
5.0 |
6th |
B |
DEN |
8427 |
Viktor Lindstrøm |
Sletten |
|
|
|
6.0 |
6.0 |
6.0 |
7th |
B |
DEN |
7815 |
August Egerup Larsen |
Bandholm Sejlklub |
|
|
|
7.0 |
7.0 |
7.0 |
8th |
B |
DEN |
8171 |
Dicte Traberg Vaabensted |
Snekkersten Skotterup Sejlklub |
|
|
|
8.0 |
8.0 |
8.0 |
9th |
B |
DEN |
8556 |
Gabriel Glyb |
YF |
|
|
|
9.0 |
9.0 |
9.0 |
10th |
B |
DEN |
583 |
Jonathan Johannesen |
Vedbæk Sejlklub |
|
|
|
10.0 |
10.0 |
10.0 |
11th |
B |
DEN |
8534 |
Carl Christian Risgaard de Jonquieres |
Skovshoved Sejlklub |
|
|
|
11.0 |
11.0 |
11.0 |
12th |
B |
DEN |
8483 |
Anna Elisabeth Egtved Gjertsen |
Skotterup Snekkersten Sejlklub |
|
|
|
12.0 |
12.0 |
12.0 |
13th |
B |
DEN |
8487 |
Carl Alstad-Mathiasen |
Skovshoved Sejlklub |
|
|
|
13.0 |
13.0 |
13.0 |
14th |
B |
DEN |
8498 |
Andreas Freytag Larsen |
Sletten Bådeklub |
|
|
|
14.0 |
14.0 |
14.0 |
15th |
B |
DEN |
8310 |
Toby Blander Hedegaard |
Farum Sejlklub |
|
|
|
15.0 |
15.0 |
15.0 |
16th |
B |
DEN |
8461 |
Emil Kjeldgaard Clausen |
Sletten |
|
|
|
16.0 |
16.0 |
16.0 |
17th |
B |
DEN |
8424 |
Aron Jessen |
Sletten |
|
|
|
17.0 |
17.0 |
17.0 |
18th |
B |
DEN |
8415 |
Alfred Bogason |
Vedbæk sejlklub |
|
|
|
18.0 |
18.0 |
18.0 |
19th |
B |
DEN |
8470 |
Ida Helms Snedevig |
Hellerul Sejlklub |
|
|
|
19.0 |
19.0 |
19.0 |
20th |
B |
DEN |
8333 |
Anton Karlsson |
Vedbæk |
|
|
|
20.0 |
20.0 |
20.0 |
21st |
B |
DEN |
8254 |
Rasmus Foxby-Jacobsen |
Snekkersten Skotterup Sejlklub |
|
|
|
21.0 |
21.0 |
21.0 |
22nd |
B |
DEN |
8305 |
Magnus Johan Sloth |
Sletten Bådeklub |
|
|
|
24.0 DNC |
24.0 |
24.0 |
22nd |
B |
DEN |
8521 |
Felix Bredtoft |
KDY |
|
|
|
24.0 DNC |
24.0 |
24.0 |
C Fleet
Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 26, Scoring system: Appendix A
Rank |
Fleet |
Nat. |
Sejlnummer |
For, og efternavn styrmand |
Klub styrmand |
For, og efternavn gast |
Klub gast |
Rating |
R1 |
Total |
Nett |
1st |
C |
DEN |
8100 |
Sofie Lebeck Frederiksen |
Farum Sejlklub |
|
|
|
1.0 |
1.0 |
1.0 |
2nd |
C |
DEN |
8543 |
Emil Liebst |
Solrød Strands Sejlklub |
|
|
|
2.0 |
2.0 |
2.0 |
3rd |
C |
DEN |
ES11 |
Naaja Arendt |
Espergærde Sejlklub |
|
|
|
3.0 |
3.0 |
3.0 |
4th |
C |
DEN |
8107 |
Magne Thyge, Schouboe |
Skovshoved Sejlklub |
|
|
|
4.0 |
4.0 |
4.0 |
5th |
C |
DEN |
8230 |
Laurits Liebst |
Solrød Strand Sejlklub |
|
|
|
5.0 |
5.0 |
5.0 |
6th |
C |
DEN |
8192 |
Magnus Schønemann Mortensen |
Skælskør Amatør-Sejlklub |
|
|
|
6.0 |
6.0 |
6.0 |
7th |
C |
DEN |
7637 |
Mads-Emil Saul |
Espergærde Sejlklub |
|
|
|
7.0 |
7.0 |
7.0 |
8th |
C |
DEN |
7673 |
Ida-Marie Lund Tümmler |
Skælskør amatør sejlklub |
|
|
|
8.0 |
8.0 |
8.0 |
9th |
C |
DEN |
7982 |
Laura Amalie, Haar Eid |
Snekkersten Sejlklub |
|
|
|
9.0 |
9.0 |
9.0 |
10th |
C |
DEN |
8511 |
Felix Abel |
KDY |
|
|
|
10.0 |
10.0 |
10.0 |
11th |
C |
DEN |
8536 |
Alisa Marchenko |
SKS |
|
|
|
11.0 |
11.0 |
11.0 |
12th |
C |
DEN |
ES 17 |
Sofie Nøddekær Nielsen |
Espergærde |
|
|
|
12.0 |
12.0 |
12.0 |
13th |
C |
DEN |
ES08 |
Gustav Sørensen |
Espergærde Sejlklub |
|
|
|
13.0 |
13.0 |
13.0 |
14th |
C |
DEN |
8196 |
Laura Smitt |
Vedbæk Sejlklub |
|
|
|
14.0 |
14.0 |
14.0 |
15th |
C |
DEN |
8024 |
Adam Hjerrild Zeuthen |
Yachtklubben Furesø |
|
|
|
15.0 |
15.0 |
15.0 |
16th |
C |
DEN |
7523 |
Ellen Smitt |
Vedbæk Sejlklub |
|
|
|
16.0 |
16.0 |
16.0 |
17th |
C |
DEN |
101 |
Julie Marie Nielsen |
Skælskør Sejljlub |
|
|
|
17.0 |
17.0 |
17.0 |
18th |
C |
DEN |
842 |
Agnete Binderup Leth |
Snekkersten Skotterup Sejlklub |
|
|
|
18.0 |
18.0 |
18.0 |
19th |
C |
DEN |
7670 |
Mads Asbjørn Smitt |
Vedbæk Sejlklub |
|
|
|
19.0 |
19.0 |
19.0 |
20th |
C |
DEN |
ES 07 |
Signe, Thoudahl |
Espergærde Sejlklub |
|
|
|
20.0 |
20.0 |
20.0 |
21st |
C |
DEN |
7206 |
Aksel Vinum |
Vedbæk Sejlklub |
|
|
|
21.0 |
21.0 |
21.0 |
22nd |
C |
DEN |
7497 |
Christian Leifelt Bastholm |
Hellerup sejlklub |
|
|
|
22.0 |
22.0 |
22.0 |
23rd |
C |
DEN |
ES 21 |
Anton Junker |
Espergærde sejlklub |
|
|
|
23.0 |
23.0 |
23.0 |
24th |
C |
DEN |
ES09 |
Johan Møller Bonderup |
Espergærde Sejlklub |
|
|
|
24.0 |
24.0 |
24.0 |
25th |
C |
DEN |
SB29 |
Emil Debess |
Sletten Baadeklub |
|
|
|
27.0 DNC |
27.0 |
27.0 |
25th |
C |
DEN |
8426 |
Storm Johannesen |
Sletten |
|
|
|
27.0 DNC |
27.0 |
27.0 |
Zoom Fleet
Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 13, Scoring system: Appendix A
Rank |
Fleet |
Nat. |
Sejlnummer |
For, og efternavn styrmand |
Klub styrmand |
For, og efternavn gast |
Klub gast |
Rating |
R1 |
Total |
Nett |
1st |
Zoom |
DEN |
298 |
Johan From Laursen |
Hellerup Sejlklub |
|
|
|
1.0 |
1.0 |
1.0 |
2nd |
Zoom |
DEN |
238 |
Simon Christiansen |
Sletten/KDY |
|
|
|
2.0 |
2.0 |
2.0 |
3rd |
Zoom |
SWE |
SWE187 |
Felix Brorsson |
SSP Basebaek |
|
|
|
3.0 |
3.0 |
3.0 |
4th |
Zoom |
DEN |
267 |
Caroline Lunøe Petersen |
Sletten Bådeklub |
|
|
|
4.0 |
4.0 |
4.0 |
5th |
Zoom |
DEN |
200 |
Kasper Kosloff |
Yardklubben Furesø |
|
|
|
5.0 |
5.0 |
5.0 |
6th |
Zoom |
DEN |
254 |
Kaya Lehmann |
Hellerup |
|
|
|
6.0 |
6.0 |
6.0 |
7th |
Zoom |
DEN |
214 |
Signe Visby Svendsen |
Bandholm Sejlklub |
|
|
|
7.0 |
7.0 |
7.0 |
8th |
Zoom |
DEN |
238X |
Silje Cerup-Simonsen |
Sletten Bådeklub |
|
|
|
8.0 |
8.0 |
8.0 |
9th |
Zoom |
DEN |
197 |
Simone Dahlberg-Garde |
Yachtklubben Furesøen |
|
|
|
9.0 |
9.0 |
9.0 |
10th |
Zoom |
DEN |
278 |
Mikkel Krüger Andersen |
Hellerup |
|
|
|
10.0 |
10.0 |
10.0 |
11th |
Zoom |
DEN |
241 |
Asger Maar |
YF |
|
|
|
11.0 |
11.0 |
11.0 |
12th |
Zoom |
DEN |
201 |
Emilie Hoffmann-Petersen |
Snekkersten Skotterup Sejlklub |
|
|
|
12.0 |
12.0 |
12.0 |
13th |
Zoom |
DEN |
273 |
Andreas Runge Poulsen |
Sletten Bådeklub |
|
|
|
13.0 |
13.0 |
13.0 |
Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com